عامل اصلی بیماری پوستی و زیبا شدن پوست صورت و بدن و جوانسازی

  عامل اصلی بیماری پوستی و زیبا شدن پوست صورت و بدن و جوانسازی

طب سوزنی صورت تان را جوان و پوست تان را زیباتر می کند.

taiwan_taipei_acupuncture-500x333
چطور پوستی صاف و زیبا داشته باشیم و بیماریهای پوستی را از بین ببریم :
ما در طب چینی اعتقاد خاصی به مبحث روان و زیبایی درون بدن داریم،در طب چینی اعتقاد بر این است که اگر  ازدرون زیبا باشیم یعنی بعضی از ارگانها که مسئول زیبایی هستند تعادل داشته باشند، دلیلی برای نازیبایی صورت و بدن وجود ندارد، به طور خلاصه اگرحرکت مایعات ،خون و رطوبت به اندازه کافی در بدن وجود داشته باشد ما هم صورت و بدنی زیبا خواهیم داشت.در طب چینی مثل طب ژاپنی،هندی و سایر طب های کل نگر که در دنیا رایج است به مفهومی به نام انرژی حیاطی و چی اعتقاد دارند و اگر حرکت انرژی چی(Qi) تعادل داشته باشد دیگر نازیبایی در بدن از جمله صورت شکل نمی گیرد.مشکل اساسی که در تفکر ایرانی و غربی شده ی ما وجود دارد این است که ،صورت را از بدن جدا تصور می کنییم که این به دلایل فرهنگی خاصی است و یا این که در طول تاریخ و زمان ذهنیت سازی شده است و شاید صورت شما بیشترین جایی است که در معرض دید دیگران و خودمان قرار دارد.این باعث شده فکر کنیم که اگر پوست صورتمان افتاده است، پوست بدنمان مشکلی ندارد و یا اگر پوست صورتمان لک دارد چه ربطی به بدن دارد یا اینکه اگر صورت من مشکلات پوستی دار این مورد چه ارتباطی با ارگانهای درون دارد.
به جای اینکه این تفکر را داشته باشیم که اگر روده ها میزان کار کند و معده ی من تنظیم نباشد اگر ادرار مشکل داشته باشد و اگر ارگانهای بدن در تعادل و هماهنگی نباشد خوب چطور ممکن است من صورت زیباییی داشته باشم و چنین نازیبایی که به دلیل نا متعادل بودن درون است اگر شما به هر شکلی درست کنید دوباره نازیبا خواهد شد.
به قول معروف شاعر می گوید:خانه از پای بست ویران است / خواجه در بند نقش ایوان است
فردی که مشکل یبوست مزمن دارد،دیسک کمر آن چنانی دارد،مشکلات هاضمه ای شدید دارد ،مشکلات روحی روانی و استرس دارد و لذا این موارد باعث می شود که در پوست صورت و بدن نازیبایی به وجود بیاید.
بعضی خانم ها سعی می کنند قسمتی از  مشکلات پوست یا نازیبایی صورت را که  جلوی چشم دیگران است به صورت سطحی با روشهای درمانی مختلف بر طرف کنند که این کار نه تنها به شکست منجر می شود بلکه حتما” اثرش از بین خواهد رفت زیرا که مشکل ریشه ای این بیماریها در بدن باقی مانده است.
ارگان طحال و نقش مهم آن در  زیبایی پوست بدن و مشکلات پوستی اعم از افتادگی پوست صورت و بدن
چینی هر ارگانی تاثیرات خاص خودش را  بر روی پوست بدن می گذارد، به طور خلاصه ارگان طحال وظیفه اش نگه داشتن و ایجاد پوست روی بدن است همینطور انرژی  طحال باعث نگه داشتن ارگانهای دیگر در جایگاه خودشان در بدن است،از نظر زیبایی طب چینی این ارگان مسئول هاضمه نیز هست.قوی ترین ساعت هاضمه ۵ تا ۷ صبح وضعیف ترین حالتش بعد از غروب آفتاب به سمت نیمه شب است، با داشتن وسواس فکری هم این ارگان آسیب می بیند.
حال شما فردی را تصور کنید که به علت مشغله ی کاری باید مدام فکر کند و فکرهای چرخشی دارد یا به سبب کارش روزها تا ظهر می خوابد و شبها تا ۲ نیمه شب بیدار است و شام را نیز دیر وقت می خورد.
این ارگان چون مسئول هاضمه است غذای سنگین به شدت اثر منفی روی آن می گذارد.بنابراین به شدت این ارگان آسیب می بیند و انتظار داریم که پوست خوبی داشته باشیم.
خوب یک چنین فردی قطعا” دچار افتادگی پوست صورت و بدن،غبغب و به طبع آن در  افتادگی پوست شکم و شل شدن پوست بدن،این مشکلات پوستی در طب چینی از نارسایی و تعادل نداشتن ارگان طحال است و به همین سبب هم صورتی نازیبا خواهیم داشت.اگر این فرد با روشهای دیگر درمانی مشکل غبغب وافتادگی پوست صورت و بدن را بر طرف کند اما چون اصل مشکل از ارگان طحال بوده و درمان نشده است دوباره در یک بازه زمانی کوتاه این مشکلات پوستی باز هم در صورت و بدن فرد پیدا خواهد شد.
ارگان ریه در طب چینی و نقش آن در زیبایی پوست صورن و بدن :
در طب چینی ریه ارگانی است که کیفیت ظاهری پوست را مشخص می کند،ریه از غم و غصه و نگرانی آسیب می بیند و هوای بد هم اثرات منفی روی این ارگان می گذارد.
حال فردی را فرض کنید به سبب شرایط زندگی شخصی یکی از اقوام،دوستان یا خانواده را از دست داده است،فرد شکست بزرگی در زندگی خورده است،غصه زیاد می خورد، که نتیجه اش برای این فرد باز شدن منافذ پوست ،تیره شدن پوست و مات شدن رنگ پوست می باشد و کیفیت پوست شروع به خراب شدن می کند.
 این فرد چقدر باید از کرم استفاده کند،چقدر می تواند برای درمان زیبایی لایه برداری کند،چقدر با روشهای مختلف می خواهد این نازیبایی ها را اصلاح کند و بعد از انجام این روشها یک ماه،۳ و ۶ ماه بعد چون هنوز آن ارگان درمان نشده بوده و به طور سطحی درمان کرده است و اصلا” به درون بدن و ارگانها توجه نشده است پس دوباره نازیبایی صورت و بدن فرد بر می گردد.
یک مثال:ما در طب چینی می گوییم طحال مسئول هاضمه است به  ارگانهای دیگر انرژی و غذا می دهد ،فرد با گرفتن یک رژیم سخت به این ارگان آسیب می رساند و دچار افتادگی پوست صورت ، سینه ، شکم و پشت بازوها می شود،از نظر طب چینی این موارد به سادگی قابل فهم و درمان است و طحال فرد با تغذیه نامناسب دچار مشکل می شود.
در طب چینی درمان برای زیبا شدن به صورت تدریجی است ولی بدون آسیب و با تعادل و هماهنگی می باشد.
نقش ارگان کلیه در زیبایی صورت و درمان سیاهی و پف زیر چشم و گودی زیر چشم :
 در طب چینی کلیه نیز تاثیر مهمی در زیبایی صورت دارد البته تعریف اعضای بدن در طب غربی متفاوت است و در طب غربی معمولا” تعریف دیگری برای بیماریهای پوستی است.
بیمار با کار زیاد و خستگی مداوم ،ترسیدن و دلشوره ی متناوب،مصرف نمک زیاد و فعالیت جنسی بالا،زایمانهای مکرر،عادات ماهانه ی سنگین باعث ضعیف شدن ارگان کلیه می شود و اثرات این موارد در صورت به شکل پف زیر چشم،گودی زیر چشم و سیاهی دور چشم  نمایان خواهد شد.
 ما باید برای درمان این نازیبایی ها سبک زندگی خود را تغییر دهیم و این ارگان نیز باید  با طب سوزنی و روشهای طب چینی به تعادل برسد تا این نازیبایی های صورت از بین برود.

 نقش ارگان کبد در نا زیبایی صورت به خصوص ایجاد جوش یا آکنه، لک و اگزما در بدن و صورت :

در طب چینی کبد حرارت بالایی  را می تواند در کل بدن از جمله سر پخش کند و کبد ارگانی است که از  خوردن ترشیجات،تندی جات و عصبانیت فرد تحت تاثیر قرار می گیرد. وقتی که به هر دلیلی این حرارت بالا رود، فرد نیز دچار آکنه یا جوش و لک می شود.اگر یک چنین فردی کبدش به تعادل برسد ، آکنه ی صورت و بدن و اگزمایی که در پوست ایجاد می شو د درمان خواهد شد.
از نظر طب چینی کبد ارگانی است که  آکنه یا جوش ، لک و اگزما را در پوست صورت و بدن ایجاد می کند. وقتی کبد در تعادل و هماهنگی نباشد دلیلی برای بیرون ریختن آکنه واگزما و لک وجود ندارد.
نقش ارگان قلب در طب چینی برای زیبایی صورت :
ارگان دیگری که در طب چینی وجود دارد قلب است.این ارگان،هوشیاری مغز،عاطفه و ادراک را کنترل می کند.در یک ضرب المثل چینی و از قول یکی از پزشکان قدیمی چینی جمله ای نقل شده است که”شکوه قلب در صورت خودش را نشان می دهد”یک صورت گل انداخته ی شاداب و با نشاط بیانگر تعادل داشتن ارگان قلب است و قلبی که از افسردگی و دل شکستگی رنج می برد،قلبی که هیجانات و ناراحتی های بسیار زیادی دارد نمی تواند شکوه لازم را به صورت بدهد.
 با طب سوزنی و روش امبدینگ یا کت گوت می توانید این مشکل بوجود آمده در ارگانها را از درون به طور کامل حل کنید.
درمانجوهایی که این طب را تجربه کرده اند و یا به سوی آن می آیند بعد از ۳ تا ۵ جلسه درمان یا بعد از گذشت یک ماه تا یک ماه و نیم درمان، تقریبا” بدون استثنا می گویند علاوه بر اینکه حال درونی خوبی پیدا کرده ایم،علاوه بر  این احساسی می کنیم عملکرد سیستم بدن تغییر خوبی داشته و انرژی بهتری در بدن ما جریان دارد هر کسی از دوستان و آشنایان ما را می بینند می گویند چقدر تغییر کرده ایم چقدر جوانتر شده ایم،صورتتان باز شده است،انگار چند سال به عقب بر گشتید.

 p06

سوالات متداول درمانجو در مورد این مطالب :
سن و سال در طب چینی برای زیبایی چه تعریفی دارد؟
از نظر طب چینی ما با یک ذخیره ای از انرژی،خون وحیاط به دنیا می آییم که به آن جینگ می گویندکه جوهره ی وجود ما هست و این ذخیره در ارگان کلیه قرار دارد و تا آخر عمر از این ذخیره در حال استفاده هستیم هر چه با بیماریها،استرس ها،نداشتن استراحت از این ذخیره زودتر استفاده کنیم،زودتر بدن فرسوده می شود و طب چینی می تواند با ذخیره های که داریم یک حالتی را دوباره به بدن بر می گرداند و مقداری مصرف این ذخیره را کند می کند و حتی در بعضی از این ارگانها بازسازی انجام می دهد.
ولی طبیعتا” هر چقدر فرد زودتر برای درمان زیبایی مراجعه کند،جواب سریعتر،واضح تر و ماندگارتری را می گیرد.
مثلا” فردی که ۵۰ تا ۶۰ ساله است نسبت به فرد ۳۰ ساله کند تر جواب می گیرد در طب چینی اینکه که من با بالا رفتن سن دچار چروک و غبغب و افتادگی پلک و سایر موارد می شوم مفهومی ندارد.
منافذ باز پوست از نظر طب چینی را توضیح دهید؟
این مورد مربوط به ضعف ارگان ریه است که به دلایلی که توضیح داده شده است می توان آن را درمان کرد.
 
آیا با درمان زیبایی طب چینی نیازی به استفاده از کرمها و سایر موارد است؟
ما به طور دائم در معرض هجوم عاملهای بیماری زا قرار داریم یعنی اولین سد دفاعی بدن پوست است و اولین سد دفاعی هوای بدن ریه است،اولین سد دفاعی غذایی بدن معده و طحال است و اولین سد احساسی بدن از نظر طب چینی کبد است.وقتی که مداوم یکسری پاتوژن ها و عامل های بیماری زا را به بدن مواجحه می شود هر چد بدن قوی هم داشته باشیم خوب مقابله کردن با این عوامل سخت می شود.
مثلا” اگر ما در یک شرایط آب و هوایی خوب زندگثی می کنیم و شرایط استرس کمتری در زندگی داریم طبیعتا” میزان مراقبت که پوست نیاز دارد نسبت به فردی که در شرایط آب و هوایی نامناسب و آلوده زندگی می کند کمتر می باشد و مراقبت بیشتری می خواهد.
می خواهیم این مراقبت در مقابل انرژی شدید یانگ خورشید با کرم ضد آفتاب و کرم پوست بهتر کنید می خواهید از درون بهتر شوید،می خواهید هر دو را را داشته باشید ولی باید که هر جفتتش را داشته باشید و اگ شرایط استرس زیادی داریم و شرایط بدنی ما خیلی شدیثد است این را مداوم و مدام داشته باشیم.
چرب بودن پوست را در طب چینی تعریف کنید؟
عدم رسید مایعات مناسب است به پوست در طب چینی ما اصطلاحی داریم به نام طب چینی که ترکیبی از مایعات غلیظ و مایعات رقیق است که این مایعات پخش کردنش با ارگان ریه است.از نظر طب چینی تبدیل و توزیع مایعات با طحال است وقتی این در ارگان تنظیم نیستند ممکن است مایعات زیادی به پوست برسد و پوست چرب شود و یا مایعات کمتری به پوست برسد و پوست خشک شود.در دو حالت با تنظیم کردن ارگانهای درونی حتی بدون اینکه نیازی باشد روی صورت کار کنیم می توانید این درمان را انجام دهید و رطوبت مناسبی را به پوست برسانیم.
ترکهایی که در اثر لاغر شدن یا بار داری ایجاد می شود را چطور می شود درمان کرد؟
این ترکها در اثر ضعف در طحال و ریه ایجاد می شود و از نظر طب چینی می شود این ها را تا حدی بر طرف کرد که کمتر به چشم بیاید..مثلاه” ترکهای شکم را اگر بکشیم و حدود یک سانتی متر عرض آن باشد بهد از درمان حدود ۳ میلیمتر می شود و این کاهش فاصله باعث می شود که فرد حس کند،لمس کند و ببیند که کمتر شده ولی درمان قطعی این ترکها با هیچ روشی به جز جراحی امکان ندارد زیرا کلاژن سازی پوست در این ناحیه از بین رفته و بازسازی نمی شود.
در دوران نوزادی بدن انسان بسیار زیاد به دلیل اینکه با طبیعت و درون بدن هماهنگ است و انرژی بسیاری از نظر انرژی حیاطی طب چینی دارد هر آسیب به بدن را می تواند درمان کند البته مادری که باردارمی شود یا فردی که رژیم می گیرد اگر ارگانهای بدن آنها متعادل باشد این ترکها بوجود نخواهد آمد.وقتی که بدن نتواند این لاغر شدن یا چاق شدن و کشش پوست را تحمل کند دچار ترک می شود.

 

منبع:سیمرغ