کاهش وزن بدون نیاز به رژیم غذایی و ورزش.

download

مطالعه اى تازه نشان مى دهد که مى توان چربى ها را منجمد کرد.این روش که به رژیم غذایى و ورزش نیازى ندارد ممکن است آسان ترین برنامه کاهش وزن جهان باشد.

مطالعه اى تازه نشان مى دهد که مى توان چربى ها را منجمد کرد.

این روش که به رژیم غذایى و ورزش نیازى ندارد ممکن است آسان ترین برنامه کاهش وزن جهان باشد.

طبق ادعاى دانشمندان به راحتى و بوسیله کاهش دماى منزل مى توان از سرما لرزید و وزن بدن را کم کرد.

سرماى ملایم انرژى بدن را افزایش مى دهد. اکثر خانه ها در اروپا در فصل زمستان بسیار گرم هستند، اما محققان مرکز پزشکى دانشگاه ماستریخت در هلند توصیه مى کنند که دماى خانه ها را براى چند ساعت در روز بین ١۵ تا ١٧ درجه سانتیگراد نگه دارید.

به گفته محققان از آنجایى که ما زمان زیادى را در مکان هاى سرپوشیده و در خانه ها و دفا تر کار گرم مى گذرانیم، بدن ما براى گرم ماندن به صورت طبیعى کالرى نمى سوزاند.

این سنت که در از قرن پیش متدوال شده باعث گردیده که ما به کنترل دماى محیط اطراف خود عادت کنیم. اما دماى نزدیک به دماى بیرون ممکن است براى سلامت انسان مفید تر باشد.

سرما به سادگى باعث افزایش ٣٠ درصدى نرخ سوخت و ساز بدن مى شود (سرعتى که طى آن کالرى ها مى سوزند)، و لرزیدن بر اثر سرما مى تواند این نرخ را به ۵ برابر یعنى حدود ۴٠٠ کالرى در ساعت افزایش دهد.

این تیم هلندى دریافته است که میزان سوختن کالرى در بدن افرادى که در یک دوره ١٠ روزه، روزانه شش ساعت را در دماى ١۵ درجه سانتیگراد سپرى کرده اند، افزایش داشته است.

به گفته محققان اگرچه لرزیدن احساس خوشایندى نیست، کاهش دما و به تبع آن احساس سرما احتمالا گزینه اى آسان براى آن دسته از افرادى است که براى ادامه رژیم غذایى خود به سختى تلاش مى کنند.

منبع:seemorgh.com