طرز صحیح شامپو زدن به موها

نام نویسنده : nima
تعداد بازدید ‫:‬ 914 بازدید

شامپو زدن صحیح موها شامل مراحل زیر است:

طرز صحیح شامپو زدن به موها

 گره گشایی   از مو:

موی خود را با یک شانه دندانه درشت شانه کنید تا هیچ گونه گره ای روی آن نمانده باشد. حواستان باشد که هرگز موی خود را در حالت خیس شانه نکنید، چون در این حالت نیروی بیشتری برای شانه کردن مصرف می کنید، بنابراین موی شما ممکن است بشکند.

 

آب کشی اولیه با آب ولرم:

در مرحله بعدی موهای خود را با آب ولرم و نیمه گرم آبکشی کنید. به این مرحله، آبکشی اولیه و یا پیش از شستشو گفته می شود که برای زدودن گرد و غبار و به طور کلی آلودگی های قابل حل در آب انجام می شود. هرگز از آب داغ استفاده نکنید، چون موجب تردی و شکنندگی موهایتان خواهد شد.

پخش کردن شامپو در کف دست:

مقداری شامپو در کف دست خود بریزید و دست های خود را روی هم مالش دهید تا شامپو روی دست هایتان پخش شود. در واقع کف شامپو باید روی دست شما تشکیل شود. مقدار شامپو باید به  اندازه ای باشد که کف آن تمام موهای شما را بپوشاند.

 

ماساژ دادن شامپو روی پوست سر با نوک انگشتان:

شامپو را روی همه جای سر پخش کرده و با نوک انگشتان تان به آرامی  شامپو را روی پوست سر و موهایتان ماساژ دهید. دقت کنید که از ناخن ها استفاده نکنید و برای جلوگیری از گره خوردن و شکسته شدن مو این کار را به آرامی  و به صورت دایره ای انجام دهید.

آب کشی نهایی:

در این مرحله موی خود را به خوبی آبکشی نمایید تا هر گونه بقایای شامپو از لابه لای موی شما زدوده شود. باز هم تاکید می شود مو در حالت خیس نسبت به اصطکاک خیلی حساس است، بنابراین آن را در حالت خیس به سختی مالش ندهید.

همیشه در هنگام شامپو کردن موها پنج مرحله فوق را به یاد بیاورید تا تکرار این مراحل برای شما تبدیل به عادت شود.

دیدگاه کاربران

کلیه حقوق این سایت برای جینو محفوظ است
طراحی و اجرا گروه جینو